הדרכת הורים

           
הדרכת הורים מאפשרת לעשות זום אאוט ,לבחון מצבים מחיי המשפחה ולהבין כיצד התפתחו.    
המטרה היא לא שהמטפל יגיד מה נכון ואיך צריך להתנהג עם הילד. אלא להתבונן ביחד בשעה שההורה לא מעורב רגשית בסיטואציה ולנסות להבין יותר. על פי גישתי מדריך ההורים אינו מומחה יודע כל שאומר להורים איך נכון לנהוג. מדובר בצוות של שלושה אנשים ששניים מהם מכירים הכי טוב את הילד שלהם ואת משפחתם, ואחד מביא מהידע המקצועי שלו וביחד מתבוננים וחושבים כיצד לשפר את המצב.
בתחילה מתוארת בדרך כלל התנהגות לא קלה להתמודדות של הילד ואוירה משפחתית שמעוניינים לשפר אותה במידה זו או אחרת. בפגישות הפוקוס מתרחב ויש התבוננות על היבטים נוספים: כיצד הילד חווה מעיניו את ההתרחשות, למה הילד היה זקוק באותו רגע עמוק בתוכו, אם הייתי מריץ את השתלשלות העיניינים קצת אחורה מה הייתי רואה? לפעמים יש מעגליות שקשה להבחין בה שמסלימה את המצב, והתבוננות בה יכולה להאיר להורה "נקודות יציאה" שיאפשרו את עצירת כדור השלג המתגלגל. אני יכול כהורה לגלגל אחורה את הסרט ולהקרין אותו מול עיני באיטיות. התבוננות כזו יכולה להראות כך - "זה התחיל כשהילד קרא לי כמה וכמה פעמים ואני הייתי מרוכז בעבודה ולא עניתי או שרטנתי "עוד מעט". כבר אז התחיל להתעורר בי רוגז וחשבתי "איזה נודניק" ..ואז הוא התחיל להיעלב ולהתרגז ועבר לידי ומשך לי את הדף כמו כדי להעיר את תשומת ליבי ..ואני אמרתי לו "די כבר" די חזק כי הרגשתי שזה כמו הפרעה בשבילי, ואחותו עברה שם ואמרה לו "אתה ילד מעצבן" ,מה שהעלה אצלו עוד יותר את תחושת העלבון ואת התחושה שהוא הפרעה ,ואז הוא צרח עלי "אתה סתם אבא מטומטם" וכעסתי עליו ואולי גם קצת נפגעתי. צעקתי עליו שילך מיד לחדר ושככה לא מדברים אל אבא והוא רץ וטרק את הדלת ובטח הרגיש לבד וכמו "הפרעה"..".
הבנה כזאת היא הבנה שיכולה לקדם. היא כוללת הבנה של רגשותי ורגשות הילד והבנה של מה מוביל למה. אין כאן עניין באשמה אלא בראיה צלולה ומפוקחת שמאפשרת להבין כיצד ניתן לשפר. בהדרכה אנחנו מזהים גם מה מאחורי ההתנהגות הנראית. למה הילד זקוק ממני ההורה ואיך בפועל אוכל לספק לו זאת. יש חשיבה על האופן בו זה יכול להתרחש בחיי היום יום. לא ברמה התאורטית אלא מה לעשות בפועל במצבים שונים בחיינו. אחרי שמנסים זאת בודקים מה הצליח ואיפה היו קשיים. מתבוננים על כך במפגש הבא. מה שהצליח נרצה להדגיש ולהתאמן עליו כך שיהפוך להרגל קבוע. במה שלא הלך חלק, נתבונן ביחד ונבדוק כיצד לשפרו. בתהליך השינוי הזה התחושה העיקרית היא שיש מה לעשות. יש דרכים לשיפור משמעותי בהתנהגות הילד ובהרגשתו, באוירה המשפחתית ובהרגשתנו. צריך ללמוד מה לעשות לשם כך ולהתאמן על כך אבל זה אפשרי.  
                     הגענו למירב לפני חצי שנה לטיפול רגשי לבן הבכור שלנו שלווה במפגשי הדרכת הורים. המפגשים נעימים, ממוקדים ובעלי משמעות גדולה לכל המשפחה, ברמה ההורית, הזוגית והאישית. מירב בדרכה העדינה והמדהימה עוזרת לנו לראות איפה אנחנו יכולים לתרום לילדים שלנו לבן זוג שלנו וגם לעצמנו. אנחנו ממליצים בחום ללוות את התא המשפחתי עם עזרה והכוונה מקצועית, חמה ונעימה של מירב. ללא ספק יש תוצאות ומרגישים אותם מאחרי המפגש הראשון.
                              באהבה והערכה רבה, רועי ועדי
 
 
הגענו להדרכת הורים אצל מירב בתקופה מאוד קשה מבולבלים מאוד. מירב, עם המון סבלנות ועדינות נתנה לנו כלים להתמודדות וחשוב מכך נתנה לנו ראייה חדשה על המצב ועל החלק שלנו והיכולת להשפיע עליו. מירב, תודה רבה על הסבלנות הרבה בה פירקת יחד איתנו סיטואציות ועזרת לראות את הדברים מזווית קצת שונה.   
                                             עדי ורובי אונגר
 
  
הפניה למירב, היתה לצורך טיפול באומנות לילד הגדול שלנו והדרכת הורים. מירב תמיד קיבלה אותנו עם חיוך ומילה טובה. תקופה ארוכה נעזרנו בידע שלה כדי לפתח יכולת למצוא שפה משותפת עם הילד שלנו. הבן שסבל מחרם חברתי במשך שנתיים התבגר תחת עינינו והתמודד עם קשיים רבים בעזרת הכלים שקיבל ממירב. הוא התייעץ איתה איך לנהוג ולפעול בסיטואציות מסויימות וביחד הם היו מחפשים את הפתרונות.
בהדרכת הורים עסקנו בנושאים רבים ומגוונים ודרכי התמודדות. הדרכה זו שיפרה את יחסים שלנו עם הילד ואפילו את הזוגיות. בזכות העבודה המשותפת והדרכה מקצועית אנחנו נמצאים במקום טוב יותר. תודה מכל הלב.
                                                    ז'אנה ר.


אנחנו בעיצומו של טיפול רגשי המלווה בהדרכת הורים. מירב מטפלת שנותנת את כל הלב והנשמה! התמיכה והסיוע שלה הם משהו מיוחד. המון תודה לך מירב על היחס החם, האכפתיות והקשר המיוחד שאת מצליחה ליצור עם הילדים, תמשיכי ככה!
                                                   נטע ויניב
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית