טיפול אימגו

אימגו מאפשר לאנשים ללמוד איך לתקשר באופן שיוביל לקבלה הבנה וקירבה. בטיפול יושבים זה מול זה הורה וילד או שני בני זוג ומנהלים שיחה אינטימית וקרובה בהנחיית המטפל.
כל אחד מאיתנו הוא עולם ומלואו ואינו נגיש בחלקו לאחר. באימגו נבנה גשר בין העולמות השונים. גשר בו חוצה לרגע אחד מהמשתתפים בשיחה ומבקר בעולם של בן שיחו. הוא מנסה לחצות את הגשר ללא הדעות המחשבות והתפיסות שלו, ולהיות פתוח להקשיב לחוויה של בן שיחו ולהבינו. וזה אתגרי מאוד כי אנחנו מורגלים לשיחות "פינג-פונג" בהן כל אחד מגיב מעולמו. באופן אוטומטי כשמשתפים אותנו בחוויה כלשהי אנחנו עונים בתגובה מה דעתנו והרגשתנו בנושא. באימגו אנחנו לומדים להשהות את התגובה . מנסים לרגע רק להקשיב . כך מתאפשרת לבן שיחנו תחושת בטחון ומתאפשר לו לבדוק בנוכחותנו לעומק כיצד הוא מרגיש, ברוגע ומבלי להיות דרוך מפני תגובתנו. היכולת לברר בירור פנימי כזה בנוכחות האחר, ולשתף בחולשתנו וכאבנו, מובילה לחמלה ולקשר קרוב שמאופיין באמפטיה.
אימגו בין הורה לילד (מתאים מאוד למתבגרים או בוגרים)
שנים רבות אנו נושאים בקירבנו כאבים וסיפורים שסיפרנו לעצמינו, אשר קשורים ליחסינו עם הורינו. סיפורים שלא סיפרנו להורינו בילדותנו ושנשמרו נעולים. סיפורים אלו מעצבים את זהותנו ואת יחסינו עם בן זוג עתידי, עם ילדינו ועוד. באימגו מתאפשר להורה ולילד לנהל דיאלוג המשכי ויש בכך הזדמנות. תהליך המשכי זה מוביל לקשר קרוב של הבנה קבלה ורוך בין הילד וההורה, ויש ביכולתו להוביל למסלול שונה של עיצוב התפתחותי. ההורה והילד יושבים זה מול זה ומתאפשר לשתף בתסכולים ופגיעות במסגרת בטוחה ומכילה. למשל, מתאפשר לילד לספר איך הוא מרגיש במשפחה ולמה הוא זקוק מההורה. פגישות אלו מרגשות מאוד ומובילות בתקופת זמן קצרה לשיפור משמעותי בקשר בין ההורה לילד. 
אימגו בין בני זוג- שני בני אדם חיים את חייהם ביחד. האם הביחד הזה יאופיין בביטחון , חברות קרובה וקבלה? האם יוכל כל אחד להביא לזוגיות את חולשותיו ופגיעותו. להיות חשוף מתוך תחושה בסיסית שלא יפגעו בו? מטרת האימגו לזוגות היא זו. ללמד לאט לאט כיצד להפוך את המרחב הזוגי למרחב מוגן. להתייחס אליו בחשיבות וכבוד וכמקום שיש לשמור עליו ולטפחו ולא לשפוך בו בוץ וזבל כלאחר יד. בפגישות יושבים בני הזוג זה מול זה ומסתכלים בעיניים. אחד מספר והשני מקשיב. זה שמקשיב משהה כאמור את תגובתו ואת רצונו לענות ולהסביר למה הוא צודק ומה דעתו בעניין. הוא מפנה מרחב עבור בן זוגו להיות כל מי שהוא. כשאנחנו לומדים לפנות עצמינו למען השני מתאפשרת חוויה אינטימית ומתאפשרת הבנה עמוקה של חלקים בבן הזוג שלא היינו מודעים להם . מטפל האימגו מאפשר לתהליך זה להתקיים ומכוון לכיוון העמקה. בהשפעת מפגשי האימגו מתאפשרים בהדרגה פיוס, קבלה וקירבה בחיי בני הזוג.

מידע נוסף על אימגו בראיון ברדיו https://www.youtube.com/watch?v=3QH_Ix9ET9w
 
זה לא היה פשוט "באמת" להקשיב למה שהיה לבתי להגיד, בלי שתהיה לי הזדמנות "להגן" על עצמי. זה היה גילוי עבורי. הייתי בשוק לשמוע במהלך המפגשים מה היא חשבה והרגישה. בנוסף, עבורה לשמוע אותי בלי הצעקות וההתגוננות הבלתי פוסקות משני הצדדים, יצר שינוי ביחס שלה. לקחנו את טכניקת האימגו לחיי היום יום שלנו. זה מאוד מרשים לשמוע אותה משתמשת בטכניקה ושמה אותי במקום של הורה "מקשיב". אודות לאימגו בנינו יחסים יותר חזקים. זה לא היה קל אבל זה היה שווה 
                                                מריאנה אביב
 
 
רצינו להודות לך על חצי שנה שבה עברנו תהליך של למידה וצמיחה בזוגיות שלנו ובלי הסיוע והליווי שלך זה לא היה קורה. באמצעותך התחלנו לרכוש כלים ולבנות זוגיות בריאה יותר, קידמת אותנו המון בכל מערכת היחסים ביננו, הראית לנו פנים וצדדים שלא יכולנו לראות בעצמנו. חיזקת, איחדת והידקת את האמון הרעוע שהיה לפני כן. שברנו דפוסים שהיו קודם ולמדנו לקבל ולהבין האחד את השניה. כל אחד מאיתנו התקדם גם באופן אישי ויצרנו תוך כדי המפגשים התמודדויות עם מצבים שלא ידענו להיות איתם/בהם. אין לנו מילים להודות על מה שעשית עבורנו ולמעננו. תודה על כל העזרה, הנתינה והטוב מצידך. נטעת בתוכנו, חיזקת וביססת קשר יציב. תודה, תודה תודה. אוהבים ומעריכים אותך,     
                                                 אלון וליאת
 
 
השתתפנו בעשר פגישות אימגו עם מירב שעזרה לנו לשפר את התקשורת והאינטימיות שלנו. הכרנו את מירב כמטפלת חמה עדינה וסופר מכווננת לדיאלוג שלנו. משפטי ההכוונה שלה עזרו לנו לצלול עמוק יותר לתוך הלב שלנו ולמקור של הדברים. אני ממליצה מאוד על מירב ועל סוג זה של תרפיה עבור כל מי שרוצה לשפר את מערכת היחסים שלו.
                                                 רוזי מינסטר
 
 
היי מירב,
אני כותבת כדי לשתף אותך במה שקרה לנו מאז שעברנו אצלך את התהליך. היה משהו באופן שאת תרגלת אתנו, אם זה: ברוך שלך, בהכלה, בחיזוקים, בהכוונה, בדיוק, שפשוט הדהד לאורך זמן. דבר שעודד אותנו להמשיך ולתרגל ביננו את התקשורת הייחודית שלמדנו אצלך. בהתחלה חשבתי שהתחושות האלו הן רק שלי אבל הופתעתי לגלות כשבן זוגי היה פונה אלי בבקשה לשוחח "אבל על פי השיטה", שהפכה עד מהרה למילת קוד לצורך בשיחה או תקשורת על פי הדרך שתרגלנו אצלך. לאט לאט מה שהתחיל בצורה מלאכותית ואולי קצת מאולצת הפך יותר ויותר טבעי ונוח. התחושה של הקשבה והכלה אבסולוטית והדדית היא פשוט מתנה שאי אפשר לתאר. יכולתי לראות איך מצבים שבעבר היו מדרדרים מהר מאוד לאי-הבנות, אולי הקנטות וגם ויכוחים סוערים פשוט שכחו עם הזמן. שנינו חיים היום בתחושה שלא משנה מה, השני יכול להכיל אותו. יש בחוויה הזו המון בטחון, רגיעה והנאה מהזוגיות. אני יכולה לכתוב עוד ועוד על השפעות התהליך הישירות והעקיפות כמו למשל על חיי האינטימיות שלנו ;-)  אבל אעצור כאן ורק אומר שבורכת יקירתי ביכולת להניע אנשים, אני ממליצה על טיפול זה בחום לכל מי שחיי הזוגיות שלו/ה חשובים להם ורוצים לקחת את עצמם לשלב הבא.
                      יישר כוח !באהבה והערכה, מיכל בן ארי
 

הגעתי למירב עם הבת שלי לטיפול אימגו. לא הכרתי את שיטת הטיפול לפני. בהנחייתה הרגישה של מירב היא הביאה אותי להקשבה מלאה בדיאלוג שנוצר בינינו. הגענו שתינו לתובנות מרגשות שרק בזכות הדרכתה המקצועית של מירב הגענו אליהן. ממליצה לכל אחד להעניק למי שיקר לו - בן הזוג, הילד/ה שלו או כל אחד אחר טיפול אימגו. זה לא טיפול פסיכולוגי - זו חוויה אחרת לגמרי. מתכוונת ללכת שוב עם בנותיי האחרות ,  תודה רבה לך מירב
                                                   דליה שהם

                                                                                                                          
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית